socialenterprises.pl

Najciekawsze forum wielotematyczne

You are not logged in.

#1 2017-01-17 00:40:02

skazana.na.sukces
Member
From: Warszawa
Registered: 2015-07-15

Przedszkole i robotyka Lego Mindstorms

Co myślicie o organizowaniu warsztatów z robotyki w przedszkolach? Czy to nie trochę za wcześnie? Z tego co wiem zajęcia robi się już od piątego roku życia i zastanawiam się czy to nie jest nadmierna ambicja i męczenie małych umysłów…

#2 2017-01-17 01:27:23

Renata82
Member
From: Poznan

Re: Przedszkole i robotyka Lego Mindstorms

Absolutnie nie jest! Wiesz, wszystko zależy od formy zajęć. Zajęcia dla przedszkolaków to jest nauka przez zabawę i nikt nie kładzie przed dzieckiem grubych tomów encyklopedii ani nie robi mu kilkugodzinnych wykładów. Chodzi o zabawę i frajdę, a dopiero przy okazji naukę. Poza tym wszystkie dzieci kochają lego i uwierz mi, że małe umysły są przy tym pełne ekscytacji.;)

#3 2017-01-17 01:48:12

LORD_Ahriman
Member

Nie, nie jest za wcześnie. Jest idealnie. Najmłodsi najlepiej kojarzą pewne fakty, a nawet nie muszą się przy tym wysilać… Warto organizować wartościowe zajęcia dla dzieci i pozwolić im na rozwój. Oczywiście z rozsądkiem, jak koleżanka wspomniała, przez zabawę.

#4 2017-01-17 03:15:58

skazana.na.sukces
Member

Może macie rację. Ale kto organizuje takie warsztaty w przedszkolach na dobrym poziomie? By było zabawnie?:)

#5 2017-01-17 05:32:21

ala.torla
Member
Registered: 2014-02-19

Zerknij sobie na ich stronę internetową http://go4robot.pl/oferta/warsztaty/warsztaty-lego/, ich warsztaty są mistrzostwem, jeśli chodzi o łączenie zabawy z nauką. Poczytaj sobie jakie mają fajne scenariusze z robotyką Lego Mindstorms. Na przykład robocie zoo i muzyka, goryl spiewający piosenki. To chyba do każdego przemówi.:D

#6 2017-01-17 08:03:43

Hoarska
Member
From: Siedlce

Też mogę polecić GO4Robot, prowadzący mają fantastyczne podejście do dzieci. Wiedzą jak z nimi rozmawiać i jak przykuć ich uwagę. Na początku trochę się martwiłam, że maluchy sobie nie poradzą, ale były zachwycone i bardzo zmobilizowane. Według naszego scenariusza ratowaliśmy pilota, który stracił panowanie nad maszyną.;) Aż trudno uwierzyć, że to wszystko naprawdę może nauczyć wielu nowinek…

#7 2017-01-17 10:35:25

skazana.na.sukces
Member

Dziękuję za komentarze. Te scenariusze brzmią naprawdę ciekawie i dzieci chyba nie będą nimi zmęczone. Spróbuję zmienić perspektywę.:)

Board footer